Polisolokaty – jak odzyskać pieniądze?

Polisolokaty miały być z założenia zabezpieczeniem materialnym na dożycie poprzez zgromadzenie środków z obiecywanym zyskiem.

Początkowo wyglądało to na dobrą inwestycję, jednak po jakimś czasie okazywało się, że jest to gromadzenie środków bez dodatkowych profitów, a obostrzenia zawarte w umowie uniemożliwiają wcześniejsze zerwanie umowy bez straty.

Kary za wcześniejsze zerwanie umowy oznaczały utratę nawet do 90 % zgromadzonych środków. Osoby, które nie chciały ich tracić, musiały dotrzymać warunków umowy, czyli regularnie wpłacać kolejne składki przez następnych kilka lub kilkanaście lat. Oznaczało to zamrożenie tych pieniędzy aż do końca trwania umowy.

Często zdarzają się sytuacje, kiedy osoby prywatne, poddają się i nie walczą o odzyskanie całości swoich pieniędzy. Są przekonani, że jak zwykli konsumenci nie są w stanie nic uzyskać w walce z dużymi przedsiębiorstwami ubezpieczeniowymi.

Jak najkorzystniej wyjść z umowy na polisolokatę?

Od kilku lat Sądy są co raz bardziej przychylne osobom poszkodowanym, dzięki czemu odzyskanie pieniędzy z polisolokat jest możliwe.

O odzyskanie zainwestowanych pieniędzy mogą starać się osoby mające nadal ważną umowę na polisolokatę, oraz osoby, które już ją zerwały, nawet do 10 lat wstecz.

W pierwszej kolejności można spróbować samemu negocjować warunki z ubezpieczycielem, pisać pisma o zwrot pobranej opłaty likwidacyjnej.

Jeśli zależy nam na szybszym i sprawnym załatwieniu sprawy, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej.

Pierwszą drogą do odzyskania pieniędzy jest próba zawarcia ugody z ubezpieczycielem. Co raz większa liczba spraw wygranych przez klientów, skłania ubezpieczycieli do większych ustępstw na korzyść klientów.

Jeśli jednak towarzystwo ubezpieczeniowe nie odstąpi od pobrania opłaty likwidacyjnej, pozostaje wystąpienie na drogę sądową. Tutaj są dwa wyjścia – pozew zbiorowy i indywidualny.

Pozew zbiorowy generuje niższe koszty dla każdej z osób, ale trwa najczęściej kilka razy dłużej niż sprawy indywidualne. Z tego powodu preferowanym rozwiązaniem jest najczęściej powództwo samodzielne, które przynosi najlepsze spodziewane efekty.

Profesjonalne wsparcie prawników daje pewność, że uzyskamy maksymalne możliwe korzyści z powierzonej sprawy i duże prawdopodobieństwo odzyskania bezpodstawnie zatrzymanych środków z polisolokaty.