Sezon na wypadki na roli niestety się rozpoczął. Wychodząc rano do pracy zapewne nie myślisz, co może Ci się przydarzyć. Jak wyglądają najczęstsze wypadki w rolnictwie? Czego unikać?

Najpoważniejsze wypadki dotyczą oczywiście dużych maszyn. Media nie przestają donosić o przypadkach, w których przewrócił się kombajn lub ciągnik przygniatając postronną osobę. Często dotyczy to sytuacji, w których kierowca próbował skręcić lub nawrócić. Najczęściej wypadki to jednak upadek z maszyny. Wystarczy źle zabezpieczona kabina, a kierowca lub pasażer łatwo może wypaść, niestety, najczęściej wprost pod koła. Niekiedy kierowcy zaczepiają po prostu nieświadomie o jakiegoś przechodnia, również ciągnąc go przez kilka metrów po ziemi.

Najczęściej wypadki zdarzają się w momentach, w których czujemy się najbezpieczniej. Stosunkowo często pojazdy niespodziewanie ruszają taranując wszystko na swojej drodze. Dlaczego? Bywa, że drgania pracującej maszyny zwalniają po prostu zaciągnięty hamulec. Wiele osób nie wyłącza też maszyny przed rozpoczęciem jej konserwacji. Nawet drobne zacięcie może być w takim wypadku powodem poważnego urazu, a nawet śmierci. Nie należy też zapominać o zabezpieczeniu ruchomych elementów.

Jeśli Tobie, bądź twoim najbliższym przydarzyła się któraś z powyższych sytuacjach nie zapomnij o odszkodowaniu za wypadek w rolnictwie. Eksperci Rodzinnego Centrum Odszkodowań pomogą Ci je zdobyć.