Polisa unit – link – Jak odzyskać pieniądze z takiej polisy?

 

Istnieje co raz większą szansa na odzyskanie całości pieniędzy przy zerwaniu umowy na polisę unit-link lub podobny produkt.

Polisy unit link i inne polisy inwestycyjne, to dobry sposób na dodatkowy zysk. Niestety zyski te są odczuwalne wyłącznie dla towarzystw ubezpieczeniowych i pośredników. Natomiast klient na polisolokatach traci większość oszczędności lub jeśli dotrwa do końca umowy, odzyskuje jedynie tyle pieniędzy, ile zgromadził, bez żadnych profitów obiecywanych wcześniej przez ubezpieczyciela.

Klient, który w czasie trwania umowy uświadomi sobie, że traci na polisie i będzie chciał się z niej wycofać, musi liczyć się ze stratą części środków.

Te pieniądze można jednak odzyskać. Dzięki UOKiK oraz Rzecznikowi Finansowemu, sytuacja osób tracących na polisach poprawia się i co raz więcej spraw jest rozpatrywana właśnie na ich korzyść, czyli Sądy nakazują zwrot pieniędzy zatrzymanych w ramach opłat likwidacyjnych.

Początkiem drogi do odzyskanie pieniędzy może być samodzielna próba negocjowania z firmą ubezpieczeniową. Najczęściej nie przynosi to oczekiwanych rezultatów i firma nie bierze pod uwagę roszczeń klienta.

Wtedy warto zwrócić się o pomoc do ekspertów. Doświadczony prawnik dobrze wie, jak zająć się taką sprawą, aby klient odzyskał swoje pieniądze.

Czasami wystarczy dobrze napisane pismo z pieczątką kancelarii, aby towarzystwo ubezpieczeniowe zwróciło całość środków. W przypadku, kiedy zgromadzonych pieniędzy było bardzo dużo i ubezpieczyciel nie chce z nich zrezygnować, proces może trwać bardzo długo. Jednak nawet długotrwały proces jest w konsekwencji opłacalny dla klienta.

Bezprawnie pobierane pieniądze są zwracane właścicielowi. Warto więc działać i nie oddawać walkowerem zatrzymanych pieniędzy. Co raz więcej kancelarii ma na swoim koncie wygrane sprawy tego typu, więc ich doświadczenie z pewnością będzie wartościowym wsparciem w walce z nieuczciwymi ubezpieczycielami.